Çalışma Saatlerimiz : 08:00 - 19:00
  • Telefon

    0543 848 28 87

  • E-Posta

    info@akbatioto.com

  • RANDEVU AL
Sıkça Sorulan Sorular | Akbatı Oto Servis Bahçeşehir Esenyurt Araç Bakımı ve Onarımı Servisi

Sıkça Sorulan Sorular

Antifriz, oksidasyon ve önemli katkı maddelerinin bozulmasından dolayı iki yılda bir değiştirilmelidir. Bu katkı maddeleri su pompasını yağlar ve metal parçaları pasa ve oksidasyona karşı korur. Ayrıca soğutma suyu hortumlarını yumuşak ve esnek tutmaya yardımcı olurlar. Bugün eski antifrizleri geri dönüştürüp temizleyebiliriz, katkı maddelerini değiştirebiliriz. Antifriz çok toksiktir ve çevre dostu değildir, bu nedenle geri dönüşüm iyi bir anlam ifade eder. Motor çalışma sıcaklıklarını uygun aralıkta tutmak için motor termostatı 2 yılda bir değiştirilmelidir.
Ortalama bir sürücü frenlerini yılda 75.000 kez kullanıyor ve her seferinde çalışacaklarını kabul ediyor. Günümüzün fren sistemleri hidroliktir ve hidrofilik olan fren hidroliği kullanır, bu da havadan nemi emebileceği anlamına gelir. Hidrolik sistemin içinde nem olduğunda korozyon meydana gelir ve fren bileşenleri arızalanır. Korozyonu kontrol altında tutmak için fren hidroliği periyodik olarak yıkanmalıdır. Bu prosedür pahalı değildir ve birçok koruyucu bakım programına dahil edilmiştir. Fren hidroliği dikkatli kullanılmalıdır. Plastikleri eritir ve boyayı giderir.

Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli 'buraya metin gelecek, buraya metin gelecek' yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır. Şu anda birçok masaüstü yayıncılık paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında 'lorem ipsum' anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir. Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmiştir.